V utorok 26. mája 2026 ožil areál ZŠ Pionierov detským smiechom, napätím a zdravou súťaživosťou. Konal sa tu ďalší ročník Olympiády detí predškolského veku materských škôl. Úlohy organizátora sa tento rok úspešne zhostila MŠ E. Rótha. Športové podujatie spojilo malých športovcov zo siedmich škôlok v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava.
Atmosféru skutočných olympijských hier navodil slávnostný úvodný ceremoniál. Nechýbalo na ňom vztýčenie olympijskej vlajky, zapálenie olympijského ohňa a sľub, ktorý zložili ako deti, tak aj rozhodcovia. Účastníkov poctili aj vzácni hostia. Za mesto Rožňava sa zúčastnila referentka odboru školstva Jana Hajdú- Agnetinová, ktorá deťom odovzdala pozdrav od primátora mesta. Olympijský klub Gemer reprezentovali Juraj Králik a Hildegarda Tamárová.
Súťažné družstvá tvorili 6 – členné tímy, zložené z troch dievčat a troch chlapcov. Sily si zmerali v troch disciplínach – skok do diaľky, hod loptou obojručne a beh na 20 metrov. Aj napriek horúcemu počasiu deti podali skvelé výkony, navzájom sa povzbudzovali. Tí najlepší si domov odniesli medaily aj vecné ceny. Víťazný pohár získala a najúspešnejšou škôlkou sa stala MŠ Kyjevská, na striebornej priečke skončila MŠ E. Rótha a bronz si odniesla MŠ Vajanského. Ako však bolo povedané: “nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“ Deti si spoločné predpoludnie užili a získali nové zážitky.































